Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 Молба за отпуск - примерни варианти

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Winnie
Посетител
Winnie


Брой мнения : 138
Зодия : Водолей Местожителство : Sofia, Bulgaria

Герой
Име: Алана Коулман
Раса: Полубогиня
Молба за отпуск - примерни варианти Empty
ПисанеЗаглавие: Молба за отпуск - примерни варианти   Молба за отпуск - примерни варианти Icon_minitimeПет Сеп 09, 2011 12:27 pm#1

Молба за отпуск - примерни варианти



Как да напишем молба за отпуск? Няколко примерни варианта от които можете да изберете според ситуацията във Вашата фирма. Успех.

ВАРИАНТ 1:
Скъпи шефе,
В продължение на цяла година правих всякакви опити да се измъкна от железните Ви ръце. Всеки ден си казвах, че си тръгвам веднага, след като завърша настоящия проект. И всеки ден се оказваше, че проектът е "подкаран" отзад напред и трябва да подхващам всичко отначало. Всеки от изминалите 365 дни на проклетата година се оказваше "най-неподходящия за отпуск момент". И заради това ме избива на тъжен смях, когато някой каже, че крепостничеството било отдавна отменено. И когато ми се обаждате по мобилния, звъненето му (а рингтонът Ви е грухтенето на свиня, ако искате да знаете) ми причинява физическа болка. Но от днес всичко се промени!

Откраднах жена Ви! Държа я като заложник!

Условията ми са следните:
1. Две седмици платен годишен отпуск.
2. Материална помощ за отпуската в размер на 5 месечни заплати.
3. Командировка за 10 дни в Сан Педро де Алкантара, във вила, чийто адрес ще Ви дам по-късно. За двама (не, няма да водя Вашата жена).

Не се опитвайте да се свързвате с полицията. Вчера разказах на жена Ви причината за моята постъпка. Тя дълго плака, а след това ми каза да Ви предам: "Ако се обадиш на полицията, ще ти скъсам главата, деспотино!"

С уважение, Вашият служител.

ВАРИАНТ 2:
Уморих се. Стоя на ръба на бездната, гледам я в очите и виждам в тях ненавистния образ на главния счетоводител и ужасът. Бездната се ужасява от състоянието ми. Подобно на ранен тигър вече не се нося по вълните на реката на Живота, а съм паднал омаломощен на брега й, слушам плясъка на вълните, но нямам сила да надигна чело. Гадината от отдел "Доставки" се опитва да ми извади очите. Охраната застрашително ми ръмжи. Само Вие може да ме спасите. Пуснете ме в отпуск за две седмици — заклевам Ви, най-скъпи мой!

Предварително благодаря.
И БЪДЕТЕ ПРОКЛЕТ НАВЕКИ АКО ОТГОВОРЪТ ВИ Е ОТРИЦАТЕЛЕН!

ВАРИАНТ 3:
УНИКАЛНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ!
Искате да си починете от служителя Иванов?
Искате да не гледате унилата му физиономия поне за няколко дни?
Искате да не чувате мрънкането и риданията му?
Намерих идеалното решение за Вас!!!
Разпишете молба АК23-45623!
Служителят Иванов.

ВАРИАНТ 4:
Приготвил съм си моторния трион. Приготвил съм и всички инструменти, необходими за трепанация на черепа. Колтът ми е смазан, ножът е балансиран, а брадвата - наточена. Клещите, френският ключ, ниско оборотната бормашина - всички са готови за употреба. Сярната киселина весело бълбука в колбата. И въобще: изцяло съм подготвен за отпуската, за която Ви моля с уважение.

Е, ако не може да ме пуснете веднага — мога да разбера ръководството на компанията и да не отида на почивка. За мен няма значение къде точно ще използвам отпускарските си аксесоари, в офиса или в онова забутано градче, дето смятах да замина за седмица време.

ВАРИАНТ 5:
Накратко: няма да ме има за две седмици.
Как е най-добре да оформим отсъствието ми - отпуск ли ще ми дадете или ще ме уволните?
Благодаря за консултацията.
Върнете се в началото Go down
ruru
Новак
ruru


Брой мнения : 48
Зодия : Телец
Молба за отпуск - примерни варианти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Молба за отпуск - примерни варианти   Молба за отпуск - примерни варианти Icon_minitimeЧет Дек 01, 2011 11:20 am#2

Леле, ако представя някое от тези предложения на шефката ми, ще ме пусне в постоянен отпуск.
Върнете се в началото Go down
Medi
Best of the Best
Medi


Брой мнения : 691
Зодия : Рак Местожителство : Yakoruda, Blagoevgrad,Bylgaria

Герой
Име:
Раса:
Молба за отпуск - примерни варианти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Молба за отпуск - примерни варианти   Молба за отпуск - примерни варианти Icon_minitimeПон Юни 24, 2013 1:15 pm#3

интересни предложения , имам нужда от отпуск , ама не знам дали ще минат пред шефа, най-много да ме уволни, обаче първото предложение си го бива
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Молба за отпуск - примерни варианти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Молба за отпуск - примерни варианти   Молба за отпуск - примерни варианти Icon_minitime#4

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Off Topic :: Спам зона-