Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 Naruto

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Vivian
Модератор
Vivian


Брой мнения : 351
Зодия : Дева Местожителство : Hell
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Naruto   Naruto Icon_minitimeВто Юли 03, 2012 4:20 pm#1

О.О Не мога да повярвам, че нямаме тема за това аниме! Все пак то е една от главните причини (наред с Шамън кинг и Ю-ГИ-О!) в България анимето да намери дом. Та, ето темичка и за Наруто! Надявам се да има хора наоколо, които да са го гледали, и да не се чувстват като попаднали в страната на чудесата, докато четат тази тема!

И...да започнем с обикновенното Наруто!:

Naruto Lghr16020+naruto-at-mount-rushmore-naruto-tv-series-poster

Епизоди:220


Цялото действие се развива около малко момче с голям дух. Naruto има големи мечти в живота си , той иска да стане Hokage (номер едно нинджа в селото), но това няма да е толкова лесно за него. Naruto живее със зъл демон-лисица затворен вътре в него , който преди тероризирал селището и избил много хора , докато четвъртият Hokage не го затворил в едно новородено дете. Една много интересна история за борбата на едно малко момче към постигането на съвършенство.. Това е една анимация , която не бива да бъде пропусната!

Преди да продължим с "другото" Наруто, малко лирическо отклонение с коментар към "това" Наруто. Не се стряскайте от броя на епизодите, бързам да ви успокоя, че поне половината са си...ами чисти филъри- епизоди, чиято цел е единствено да запълнят малко (в случая адски много) място, докато анимето изостане достатъчно от мангата. По принцип Наруто се води аниме, в което би трябвало да преобладават битките, но на места те са до такава степен разтегнати, претъпкани със сладникави и непоносимо дразнещи моменти, че ти идва да наиснеш червения хикс в горния десен ъгъл на екрана. Е, като оставим настрана този малък недостатък, Наруто е аниме, което завладява всеки- от малки деца до възрастни хора.  Ако сте в състояние да понесете гъста боза(мелодрама), давайте, не се колебайте- гледайте анимето... или просто я прескочете. Иначе героите са много добре направени, историята си има всичко- леко тъп главен герой ( в добрия смисъл), който си има мечта, която пресладва със завидна упоритост (даже са две по някое време, но нямда да спойлвам). Имаме и един вечно закъсняващ персонаж, който лично на мен ми грее сърцето, и един, който радва окото, но честно казано ми бърка в здравето с идиотизма си.

Та...край на лирическото отстъпление и... дами и господа, моля приветствайте...

Наруто Шипууден (Наруто: Ураганни хроники)

Naruto Naruto_shippuuden_poster-3679


## Режисьор : Studio Pierrot

## Държава : Japan

## Година : 2007-???

## Времетраене : 23 min на епизод

## Резюме : Това е втората част на НАРУТО. То включва втора част от историята в мангата - две години след събитията около Саске

Историята се развира основно около новите приключения на Узумаки Наруто и Харуно Сакура в търсене на Учиха Саске, който е напуснал Коноха за да придобие сила от Орочимару. Замисъла показва и по задълбочено Акатсуки в тяхната мисия да придобият всички опашати зверове.

След опитите на Наруто да върне Саске, Наруто осъзнава че обстоятелствата му предлагат около 3 години да се подготви за битка с Орочимару, на който са нужни тези години за да може да се премести в тялото на Саске. Наруто се подготвя също така и за евентуална битка с Акатски, които го преследват заради демона в него. За да се подготви той напуска града за да тренира с Джирая. През това време Сакура става ученик на Тсунаде, а Саске тренира под ръководството на Орочимару. Тоест тримата члена на отбор 7 тренират под легендарните Саннини.

Та...коментар и към това Наруто. Абе...хиляда пъти по-добро е от първото. Може би защото тук битките вече са си на ниво, действието не се развива със скоростта на охлюв в пустинята, а мелодрамата, която си остава верен спътник на заглавието, е изведена на по-поносимо ниво и е някак си преобразена, така че да не кара вената на челото ти да пулсира, докато гледаш епизодите.  Лично аз бих препоръчала на незапознатите със заглавието да прескочат смело първото Наруто и да минат директно на продължението му, но все пак сте застрашени от това да не разберете какво, аджеба, става от време на време.

Та...няма да ви настройвам повече, но определено чакам с нетърпение да видя отзивите на останалите...Моля, обърнете внимание, че "лирическите отклонения" са мое лично мнение. Хора всякакви, вкусове също, така че никой да не се обижда, отворена съм да изслушам неговата гледна точка, ако не съвпада с моята. А да не говорим, че е възможно неща, които ме дразнят, на друг пък да се харесат. Е, приятно гледане!

Edit: Забравих да спомена за музиката- това е едно от аниметата, които могат да се похвалят със страхотни опънинги! Пускам ви няколко, надявам се да ви харесат...










Върнете се в началото Go down
JoInT{}MaNia4ka
Редовен
JoInT{}MaNia4ka


Брой мнения : 409
Зодия : Риби Местожителство : Плевен, България
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 11:45 pm#2

Това ако някой не го е гледал - не знае нищо за живота. The best anime!
Върнете се в началото Go down
penka1234
Best of the Best
penka1234


Брой мнения : 1561
Зодия : Козирог
Герой
Име:
Раса:
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitimeВто Юни 11, 2013 12:23 pm#3

Страхотна анимация.Харесва ми.
Върнете се в началото Go down
bubzz
Посетител
bubzz


Брой мнения : 100
Зодия : Везни
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitimeПон Юни 24, 2013 3:23 pm#4

Уникално наистина,дори не помня как започнах да го гледам,но дори за момент не съжалявам,че го почнах.Някой ден като имам деца,ще го пускам и на тях.Наруто си е просто върха. Big Smile Big Smile
Върнете се в началото Go down
Rositta
Модератор
Rositta


Брой мнения : 1025
Зодия : Близнаци Местожителство : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...

Герой
Име: Пейн
Раса: Вампир
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitimeНед Юли 21, 2013 11:15 am#5

Винаги когато видя, че някой е написал/казал СасУке ми иде да се хвърля от Бурж Халифа и да оживея, за да усетя болката от падането... о.О Та, както и да е (оправих тази грешка ;д). Анимето е наистина невероятно! Съгласна съм с първия коментар - "Това ако някой не го е гледал - не знае нищо за живота. The best anime!". Спомням си, че за първи път го гледах по тогавашния Джетикс. Прибрах се от училище и си пуснах канала в очакване на нещо интересно. След като изгледах няколко детски филмчета започна и Наруто. В началото не го гледах с особен интерес но към края на епизода ми стана страшно интересно и с нетърпение очаквах още.
Наруто наред с Ю Ги О, Покемон и Шаман Кинг си е аниме класика. Препоръчвам на всеки да го гледа, защото Наруто е и в някаква степен поучително, забавно и задържащо вниманието. Smile Винаги ще си остане любимото ми аниме! 48* lol love panda 
Върнете се в началото Go down
bubzz
Посетител
bubzz


Брой мнения : 100
Зодия : Везни
Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitimeСъб Авг 03, 2013 4:32 pm#6

Някой случайно да чете мангата?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Naruto Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Naruto   Naruto Icon_minitime#7

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Светът на киното и телевизията :: Аниме-