Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 The Mist/Мъглата (2007)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
PreslavNeev
Модератор
PreslavNeev


Брой мнения : 6127
Зодия : Телец Местожителство : unknown

Герой
Име: James Cooper
Раса: Човек
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeНед Авг 12, 2012 11:45 am#1

The Mist/Мъглата (2007)  6219687u




  • Режисьор : Франк Дарабонт

  • В ролите : Томас Джейн, Марша Гей Харден,Лори Холден, Тоби Джоунс, Уилиам Садлър и др. и други

  • Държава : САЩ

  • Година : 2007

  • Времетраене : 126 минути

  • Жанр : Трилър, Ужас, Фантастика

  • Резюме :  „Мъглата” на режисьора Франк Дарабонт е създаден по едноименната новела на краля на ужасите Стивън Кинг. Главните роли във филма са поверени на Томас Джейн, Марша Гей Хардън, Алекса Давалос и др. Както повечето истории от този тип, действието се развива в малко и отдалечено градче, намиращо се в щата Мейн.

    Силна буря връхлита града, а на следващата сутрин откъм езерото се задава облак от гъста мъгла. Една група хора попадат в капана й, но успяват да се скрият в местния супермаркет. Сред тях са художникът Дейвид Дрейтън (Томас Джейн), неговият пет годишен син Били (Нейтън Гембъл), сприхавият им съсед Брент Нортън (Андре Брауър), религиозната фанатичка г-жа Кармоди ( Марша Гей Хардън), учителката Аманда (Лори Холдън) и управителят на магазина Оли (Тоби Джоунс).

    Скоро всички откриват ужасяващата истина, че в мъглата живеят многобройни демони и зли същества, готови на всичко, за да унищожат хората, попаднали в този капан. Оцеляването може би е възможно, само ако хората от магазина се обединят, но дали това е възможно имайки предвид каква е човешката природа?

    Докато здравият разум рухва в лицето на страха и паниката, Дейвид започва да се чуди кое го ужасява повече – чудовищата в мъглата или хората в магазина, които до момента са били приятели и съседи? В „Мъглата” всички маски биват захвърлени и ужасът се разкрива в най-неподправения си и истински вид.


  • IMDB : Линк към IMDB




Download


Последната промяна е направена от PreslavNeev на Пет Юни 14, 2013 6:13 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://neevaddiction.wordpress.com/
india.
Редовен
india.


Брой мнения : 344
Зодия : Везни
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeСъб Ное 24, 2012 11:33 pm#2

Абе добър беше, хареса ми (не съм чела "Мъглата" още; когато това стане, ще подложа екранизацията на повторна проверка). То май се стигна до положението, в което само Дарабонт може да изкара хубав филм по Кинг.
Но аз имам слабост към филми/книги, в които се сформират подобни малки и затворени общества и въпреки че обикновено моделът е един и същ, винаги ми е интересно да го наблюдавам.
Специални адмирации за актрисата, която играеше религиозната фанатичка (Една Кармоди?). От самото начало ти иде да я пресрещнеш с тухла в ръка.
Върнете се в началото Go down
http://abaddon.bulgarianforum.net/
Bubole4eKle4e
Best of the Best
Bubole4eKle4e


Брой мнения : 5478
Зодия : Близнаци Местожителство : София
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeНед Ное 25, 2012 12:57 pm#3

Попадала съм на филма, но не съм го гледала изцяло. От това, което видях ми хареса, но ще трябва да го изгледам целият за по-пълен коментар.
Върнете се в началото Go down
http://darkside.bulgarianforum.net/forum
Riddle
Посетител
Riddle


Брой мнения : 91
Зодия : Стрелец Местожителство : Пловдив
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeПет Юни 14, 2013 12:05 am#4

Това е нека да не казвам единственият, но поне най-добрият филм по Кинг. Много други екранизации просто не успяват да достигнат майсторството на автора, защото той е просто твърде добър. И това е основният проблем при него. Как да пресъздадеш нещо толкова зверски уникално? Но ето че "Мъглата" го постига. И то, не преувеличавам, но споед мен дори надминава писмения разказ с финала си. Идеята на Кинг остава отворена, докато филмът просто те поразява, потриса, покъртва, кара те да си извадиш червата и да ги прегризеш. Филмът улавя основните психологични пластове, психиката на едно такова мини-общество в кризисна ситуация и успява да изкара на показ поведението му по много умел начин. И покрай това ядро страхът от непознатото, ужасът, който би изпитал човек, когато е затворен, приклещен като животно, и го напада непознат враг, от място, където няма никаква видимост... Това е също много добре пресъздадено от филма. И за финал подобрява дори планираното от Стивън Кинг! Самият той признава, че когато е видял сцената, е бил потресен.
Върнете се в началото Go down
http://personally-creation.nice-board.com/
PreslavNeev
Модератор
PreslavNeev


Брой мнения : 6127
Зодия : Телец Местожителство : unknown

Герой
Име: James Cooper
Раса: Човек
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeПет Юни 14, 2013 6:38 am#5

Съгласен съм, филмът наистина е страхотен, може би не най-добрият по негово произведение, но пък със сигурност е в челото на класациите. Все пак всеки има различно мнение, а пък дори има и хора като мен, които не могат да определят кой филм им е харесал най-много. В интерес на истината, не съм чел нищо на Кинг и не мога да изкажа мнение колко добре са пресъздадени, но пък като филми са истински шедьоври. Колкото до "Мъглата", веднъж го гледахме в училище и трябва да знаете, че дори най-големите идиоти, ако не от филма, то поне от края му бяха доста впечатлени. Така де, и до ден-днешен не съм срещал човек, който да не е харесал филма, поне малко. Tongue Out
Върнете се в началото Go down
http://neevaddiction.wordpress.com/
Riddle
Посетител
Riddle


Брой мнения : 91
Зодия : Стрелец Местожителство : Пловдив
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeПет Юни 14, 2013 12:46 pm#6

Може би, и всъщност сто процента при мен се получава заради това, че очаквам повече, отколкото би могло да бъде постигнато. Всъщност не е само при Кинг, винаги при екранизация на книга, хората поставят изисквания, които трудно биха могли да бъдат задоволени. Все пак и режисьорите са хора, и те имат предели на възможностите си - и те биха искали да си извадят фантазията от главата и да я материализират, но в действителност нещата са много трудоемки и скъпи. То не са актьори, времетраене, средства... Никак не им е лесно и дори да положат всички усилия, винаги ще се намери нещо, което да не се хареса на твърде претенциозните фенове, примерно "ама защо тука Стиви /примерно/ не се отби в сладкарницата, преди да отиде там, както е в книгата" ЛОЛ примерът ми е много зле, но дава идеята. Хората очакват да видят точно това, което е написано, 1 към 1, а Кинг вдига летвата мноооооооооооого високо. Той може да накара човек да си представи нещата по какъв ли не невероятно филмарски начин и точно там е проблемът, че хората очакват твърде много от екранизациите. Иначе съм съгласна, че и други филми по Кинг са много хубави, например "То" е доста сполучливо, въпреки, както казах по-горе, и за него се сипят редица критики на хора, които са очаквали да им бъде извадено съдържанието на книгата на екран. :))
Върнете се в началото Go down
http://personally-creation.nice-board.com/
PreslavNeev
Модератор
PreslavNeev


Брой мнения : 6127
Зодия : Телец Местожителство : unknown

Герой
Име: James Cooper
Раса: Човек
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeПет Юни 14, 2013 6:56 pm#7

Така е, сигурен съм, че пресъздаването на книга във филмов вариант хич не е лесна работа. Дори само това, че не работиш сам някъде на спокойствие във вилата и всяка сутрин слушаш природните звуци за вдъхновение, ами си заобиколен от една камара хора, които едва ли не очакват твоите команди, ем това със сигурност повишава трудността неимоверно. Да не говорим за всичко останало ... но филми се правят вече над 100 години, така че мисля, отдавна е минало времето, в което всички тези неща са плашили някого. Да, трудност са, но не непосилна и от време на време се намира някой да ни го напомни!
Иначе, когато и да видя, че става на въпрос за филм по книга, която не съм чел (което си значи, всеки филм по книга Big Smile Big Smile ), много рядко се интересувам от идеята на книгата, или нещо свързано с нея, така де, не ми трябва да съм чел книгата, за да кажа дали е добър филмът. Особено ако съм седнал да чета критика, не ме интересува колко си съвпада филма с книгата, интересува ме дали филма е добър, как е режисиран и дали изобщо следва някакъв сюжет. Това, че са пропуснали едно ходене до тоалетната (ако разбирате какво имам предвид), не е от значение, стига да са създали нещо, което да става за гледане.
Върнете се в началото Go down
http://neevaddiction.wordpress.com/
Riddle
Посетител
Riddle


Брой мнения : 91
Зодия : Стрелец Местожителство : Пловдив
The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitimeСъб Юни 15, 2013 11:24 am#8

Именно! В крайна сметка филмът трябва да се направи интересн за гледане, а това, че е 1 към 1 не го гарантира. Може да се удължи твърде много врмето, в което нищо не се случва и .. накрая да се получи нещо, което да отегчава хората.
Върнете се в началото Go down
http://personally-creation.nice-board.com/
Sponsored content


The Mist/Мъглата (2007)  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Mist/Мъглата (2007)    The Mist/Мъглата (2007)  Icon_minitime#9

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Чък/Chuck 2007
» Next/Следващ (2007)
» Shooter/Снайперист (2007)
» Rush Hour 3/Час пик 3 (2007)
» Zodiac/Зодиак (2007)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Светът на киното и телевизията :: Филми :: Трилъри и Мистерии-