Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Добре дошли във форума Teen Obsession. За да видите цялото съдържание и да станете част от нашето семейство, трябва да се регистрирате.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Последвайте ни
Фен превод

Share
 

 Али Конди

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Sweet Nightmare
Администратор
Sweet Nightmare


Брой мнения : 8510
Зодия : Телец Местожителство : София, България

Герой
Име: Кейтлин Сиймор
Раса: Демон
Али Конди Empty
ПисанеЗаглавие: Али Конди   Али Конди Icon_minitimeЧет Май 12, 2011 12:39 pm#1

Али Конди Snimkaally-condie-matched-crossed-video1



Интервю с авторката Али Конди за Amazon.com

Али Конди е бивш преподавател по английски език. Живее със съпруга си и тримата им синове край Солт Лейк Сити, Юта. Тя обича да чете, да тича, да похапва и да слуша как мъжът й свири на китара.
В.: Какво ви вдъхнови да напишете „Подборът”?
О.: Вдъхнових се от различни мои преживявания – по-специално някои разговори с моя съпруг и едно посещение на гимназиален бал, на който трябваше да пазим учениците. Както и от целия ми живот, влюбването ми, чувството, което изпитах, когато станах родител...
В.: По какво според вас „Подборът” се отличава от другите антиутопични романи?
О.: Мисля, че основната разлика е в това, че е по-слабо ориентиран към чисто физическото действие и повече към вътрешния свят на героите. Това е наистина историята на едно момиче, Касия, което трябва да се научи само да прави избор.
В.: Корицата на „Подборът” е запленяваща и загадъчна. Какво символизира за вас този образ?
О.: Не мога да си представя по-прекрасна корица от тази. За мен този образ е съвършената представа за Касия, главната героиня, и как тя е хваната в капана на своя свят. Това сякаш е един чудесен свят – балонът е толкова красив, - но освен това е и ограничаващ. И разбира се, зеленият цвят е много съществен за историята в книгата. Много съм въодушевена от корицата. Тереза Еванджелиста, дизайнерът, и Саманта Айде, фотографът и модел на снимката, са изключително талантливи.
В.: В „Подборът” Обществото определя за всекиго не само партньора му за цял живот, но и работата, с която ще се занимава. Касия е определена за сортировчик на данни. Ако живеехте в Обществото, каква работа смятате, че биха определили за вас?
О.: Определено нямаше да бъда сортировчик на данни. Ужасна съм с числата и въобще със знаците. Мисля, че сигурно щях да бъда учител или инструктор. Струва ми се, че нямаше да живея много добре в Обществото.
В.: Класическото стихотворение на Дилън Томас „Не си отивай кротко в тъмнината” е част от основната тема, която сте преплели в книгата. Кога за пръв път открихте това стихотворение? Какво ви накара да го включите в книгата си?
О.: Не си спомням кога за пръв път прочетох стихотворението, за което доста се срамувам. Но си спомням кога за пръв път чух запис на автора, който го четеше. Спомням си почти благоговейното чувство, което ме обзе, докато слушах колко внимателно произнася думите, как преминава плавно през редовете. Когато започнах да пиша книгата, стихотворението веднага се появи в съзнанието ми. Това е може би най-универсалното стихотворение, което някога съм чела. Убедена съм, че първият ред ще намери отклик в сърцето на всеки човек.
В.: Защо ви харесва да пишете за тийнейджъри?
О.: Обичам да говоря с млади хора за книги. Обичам да се опитвам да вляза в съзнанието им и да говоря с техния глас. Обичам го най-вече, защото в техния живот се случват ТОЛКОВА МНОГО неща и те влагат страст във всичко.
В.: Какви книги четяхте, когато бяхте малка? Повлияли ли са някои от тях на „Подборът”?
О.: Обичах и още обичам Ан Тейлър и Уолъс Стегнър. Спомням си, че за пръв път се „срещнах” с тези автори в девети клас и бях зашеметена от красотата на тяхното писане. Обичах всичко и от Агата Кристи. Мисля, че тези книги са ми повлияли – не по някакъв конкретен, специфичен начин, а в това, че ме накараха да изпитам желание да пиша истории за герои, които да предизвикат интереса на хората, да събудят любовта и вниманието им, както стана с мен.
В.: Какво искате да внуши на читателите „Подборът”, какво впечатление да остави в тях?
О.: Надявам се, че всеки ще вземе това, което му е нужно от историята. Надявам се, че ще има по нещо за всеки читател – независимо дали ще бъде герой или някоя сцена, която ще накара сърцето му да трепне.
В.: Ще има ли още книги след „Подборът”?
О.: Да. Ще бъде трилогия и втората книга вече е на път.
Върнете се в началото Go down
http://www.teenobsession.net
wicked_chick
Редовен
wicked_chick


Брой мнения : 275
Зодия : Овен
Али Конди Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди   Али Конди Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 9:15 am#2

Ммм, прочетох "Подборът" преди време. Добре е написано, доста добре е измислен света, за който става въпрос. Но определено Али Конди не влиза в топ 10 любими автори
Върнете се в началото Go down
JoInT{}MaNia4ka
Редовен
JoInT{}MaNia4ka


Брой мнения : 409
Зодия : Риби Местожителство : Плевен, България
Али Конди Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди   Али Конди Icon_minitimeПон Юни 25, 2012 2:15 pm#3

Малко не ми допада това, което е написала авторката. Може би й трябва някаква по-добра идея.
Върнете се в началото Go down
SunshineRainbow
Best of the Best
SunshineRainbow


Брой мнения : 685
Зодия : Водолей
Али Конди Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди   Али Конди Icon_minitimeСря Окт 31, 2012 12:10 am#4

Аз пък мисля, че замисъла е добър, но просто не е осъществен както трябва. На моменти ми беше скучно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content


Али Конди Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Али Конди   Али Конди Icon_minitime#5

Върнете се в началото Go down
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

 Similar topics

-
» Спечелете "Подборът" на Али Конди
» Спечелете "Кръстопът" на Али Конди
» Победители в конкурса за "Подборът" на Али Конди
» Победител от конкурса "Кръстопът" на Али Конди

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Светът на книгите :: Автори-